Sukces

Sukces jest sprawą umowną i zaryzykuje stwierdzenie, że uniwersalną także. Jest tak, ponieważ każdy widzi go inaczej. Jest czymś zupełnie innym. Każdy z osobna bowiem tworzy wizję własnego sukcesu przez pryzmat własnych doświadczeń i ambicji. To co dla jednych jest proste i oczywiste, dla drugich może okazać się ogromnym wyzwaniem. Ale czy to oznacza, że powinniśmy dzielić sukcesy na małe i duże? A także, porównywać je na tle innych?

W żadnym wypadku. Największą i zarazem najważniejszą wartością Twojego sukcesu jest to, że jest właśnie TWÓJ oraz jak bardzo chcesz go osiągnąć. Na zwycięstwo musisz być przygotowany. A co za tym idzie, uzbroić się w wytrwałość, upór i determinację. Ponieważ droga osiągnięć i wyczynów jest zupełnie trudniejsza, niż wszystkie inne. Jest długa, męcząca, pełna dołków i pagórków, rozczarowań, bólu, wykorzystania, kłamstwa, samotności, a także niepewności.

To mało optymistyczna wiadomość, ale ma Cię przygotować na najgorsze. Dlaczego? Być na tej drodze pozostał, nie złamał się i brnął przez to wszystko z przekonaniem, że stać Cię na dojście na sam koniec tej wędrówki.

Droga do sukcesu jest drogą dojrzałości. Kształtuje Ciebie i Twój charakter. Dlatego wybieraj mądrze i nigdy nie trać celu z oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *