Zmęczenie

Dzisiejszy dzień, niewątpliwie, do najlżejszych nie należał. Zaczęliśmy go treningiem sprawnościowym o godzinie 8:30. Następnie szkoła i kolejny trening, na hali. Wieczorem zostałem zapytany przez Coacha, czy jestem zmęczony? Od razu zacząłem się nad tym zastanawiać, czy faktycznie jestem?

Trenuję każdego dnia, wkładając w to całego siebie. Na każdym treningu, przy każdym ćwiczeniu. Nie odpuszczam. Po prostu robię to, co kocham, sprawia mi to radość. Ogromną i niewyobrażalną. Czy więc czuję się zmęczony? Czuć się, a być faktycznie zmęczonym, to ogromna różnica. Wmawiamy sobie zmęczenie tylko dlatego, że boimy się większego wysiłku. Skoro nie potrafimy się zaangażować w coś w stu procentach, jaki jest sens zabierania się za to? Przecież to strata czasu! Nie można chcieć czegoś tylko trochę. Są dwie możliwości. Albo chcesz, albo nie. Jeżeli jednak czegoś chcesz, pracuj na to. Tak, żebyś mógł pewnego dnia powiedzieć do siebie: „dałem z siebie wszystko, wytrwałem. Osiągnąłem to, co chciałem. Jestem z siebie dumny.”

Tak więc, czy jestem zmęczony?
Oczywiście, że nie! Jestem niezmiernie szczęśliwy, zdyscyplinowany i zmotywowany do dalszej pracy. Dlaczego? Ponieważ wygrywam ze swoimi słabościami. Przezwyciężam swoje negatywne myśli. Nie dopuszczam ich do głosu. Kształtuję swój charakter.
Jeżeli robisz coś, co daje Ci szczęście, nie poczujesz zmęczenia. Zamiast niego pojawi się radość, ekscytacja i intryga. Zaangażuj się i odkryj błogość, jednocześnie odrywając się od poczucia znurzenia.

 

3 myśli w temacie “Zmęczenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *